Bucharest Dance Festival pentru toți iubitorii dansului

July 14, 2014 by in category Blog with 0 and 0
Home > Blog > Bucharest Dance Festival pentru toți iubitorii dansului

bucharest_dance_festival_2014_poster_1200

Dansul face parte din viața ta? Este forma prin care comunici cel mai bine cu ceilalți, prin care emani bucurie și optimism, dansul te ajută să te exprimi? Avem o veste bună pentru tine: începând cu acest an, deschidem o nouă competiție –  Bucharest Dance Festival 2014, dedicată tuturor celor ca tine, pentru care dansul înseamnă viață.
Așadar, te invităm să te lași cuprins de ritmul muzicii, să dai frâu imaginației și exprimării și să intri în concurs alături de alți oameni talentați. „Dance your soul”, sloganul competiției Bucharest Dance Festival 2014, nu este altceva decât  îndemnul organizatorilor pentru participanți, acela de a avea un spirit liber și fericit.

Demonstrează că dansul înseamnă trăire și pasiune pentru tine, indiferent de genul pe care îl practici, vino cu noi la prima ediție a Bucharest Dance Festival 2014, ca să cunoști oameni noi, să înveți lucruri noi, să adaugi premii in palmaresul tău.

Competiția Bucharest Dance Festival 2014, organizată sub egida ARS NOVA, va avea loc în perioada 8-9 Noiembrie, la Palatul Național al Copiilor București. Poți să te înscrii la concurs, indiferent de ce formă de dans practici, întrucât am pregătit o paletă largă de secțiuni: balet, dans contemporan, dans liric, jazz, dansuri folclorice, dans comercial, ballroom show, dans latin, dans urban, acro dance, step, pom pon, muzical, număr de producție sau open, dacă ai o coregrafie ce combină diverse stiluri și tehnici de dans. Mai multe detalii poți citi AICI.

La toate disciplinele, primii trei clasați vor primi cupe iar premiile în bani au o valoare de aproximativ 2000 de euro. Acestea se vor acorda, prin decizia arbitrilor: clubului cu cei mai mulți dansatori înscriși în concurs, celui mai bun grup, celor mai talentați dansatori (feminin și masculin) dar și celui mai bun antrenor. Toți participanții vor primi diplome cu locul ocupat în competiție, cluburile vor primi pachete și diplome și vor exista și multe alte premii-surpriză.

Am dat deja start-ul la înscrieri, care se vor putea face până la 25 octombrie 2014. Pentru a te înregistra în competiție este nevoie să accesezi acest link.

Taxele de înscriere sunt de: 15 euro/ grup, 20 euro/ duo-trio, 35 euro/ solo și 15 euro/ formation- production number. Acestea se vor achita în contul:

Fundaţia Jazz Balet ARS NOVA
Iban Lei: RO31BTRL00501205M37937XX
Eur: RO63BTRLEURCRT00M3793703
Banca Transilvania
SWIFT – BTRLRO22

Competiția Bucharest Dance Festival 2014 este organizată sub licența ARS NOVA și are ca parteneri: Scoala de Fitness Ars Nova, ScoliDans.ro, New Fit Way, Aqquatix, EAA Romania și Ink9 Digital Agency.

Pentru întrebări și detalii suplimentare, vă stăm la dispoziție:
Tel. :+4 0259 455 075
Fax.:+4 0359 174 682
Mobil: +4 0726 339 119
E-mail: office@bucharestdancefestival.com

2015 © Copyright - Ars Nova